Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Koła metalowe i kółka skrętne blokowane Prudnik PROCASTORS.PL


Koła do dużych obciążeń ALPUKoła do dużych obciążeń ALPUKoła żeliwne do dużych obciążeń ZPU

 

Koła taczkowe pneumatyczne i piankowe w sklepie Procastors

W naszym sklepie znajda Państwo również koła pneumatyczne, czyli koła z metalową piastą i gumową, bieżnikowaną oponą. To kół pneumatycznych zalicza się także popularne koło taczkowe.

Urządzenie zwane taczką jest bardzo przydatnym narzędziem czy to w ogrodzie czy na budowie. Istnieją ich niezliczone rodzaje wykonane z różnych materiałów, ale w każdej taczce bez wątpienia znajdziemy koło, które jest głównym elementem jezdnym i nośnym. 

Standardowy rozmiar koła taczkowego to 400/8, gdzie liczba 400 to średnica zewnętrzna koła podana w mm.

Kolejnym parametrem jest grubość stosowanych opon, tutaj pojawiają się dwa rodzaje: 2 PR i 4 PR, gdzie wartość oznacza liczbę splotów zastosowanych w oponie.
Łożyska stosowane w tego typu kołach i zestawach kołowych to łożyska kulkowe o średnicy 12 lub 20 mm. 
Dlaczego łożyska kulkowe? Gdyż charakteryzują się dużą nośnością i bardzo dobrą kulturą pracy przy jednoczesnym zachowaniu niskich oporów toczenia!

Nowością są koła piankowe zachowujące wszelkie parametry kół pneumatycznych z tą różnicą, że środek opony jest wypełniony.

Te koła cieszą się dużą popularnością szczególnie w miejscach gdzie występują trudne warunki pracy, a koło narażone jest na przebicie. Przykładowe środowiska idealne do zastosowań tego typu kół: budownictwo, brukarstwo, zakłady kamieniarskie i sadownictwo.

Polecane

pixel